Αρχική » Ανακοινώσεις / Νέα » Σεμινάρια - Συνέδρια

Πρόσκληση - Διημερίδα παρουσίασης εργασιών υποψηφίων διδακτόρων

Organized in cooperation with EUSER - Belgium and CEMAS Sapienza University, ICSRS 2019, will be held in Rome at "Sapienza University" on 25-26 October 2019, as in-person, poster presentation and virtual forms. All the accepted papers in Education, Business, Economics, Language, Literature, Interdisciplinary and Social Sciences will be published in the proceedings book with ISBN and in one of the 10 Scientific Journals.

Conference Venue: CORIS Department Sapienza University, Via Salaria, 113, 00198 Roma RM, Italy

Event Website: https://icsrs.it/

Dear Colleagues,

The 3rd International Conference on Economic Research, ECONALANYA 2019, will be held on 24-25th October 2019 in Alanya, Turkey and includes presentations on macro and micro level economics. The conference is organized by Alanya Alaaddin Keykubat University in order to bring together researchers from all over the world.

It is our wish that this conference that allows scientists, practitioners and independent researchers outside universities to present their theoretical, analytical and experimental research will contribute to the scientific literature and policy-makers’ decisions, and we would like to express our appreciation to all participants and keynote speakers for their significant contributions

We look forward to welcoming you to the 3rd International Conference on  Economic Research (ECONALANYA) in October 2019.

To ask any information please send your email to: info[at]econalanya[dot]com and econalanya1[at]gmail[dot]com